www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Garmin NUVI250 mnenje?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo ima naloženo verzijo NT9 evrope ter vseh 13 map od AR1.7 Ima še cca Slovenskih 200 POI točk (DARS kamere ter možne lokacije skritih radarjev za omejitev hitrosti).

Pri AR1.7 je mene edino zmotilo da še nima vrisane avtoceste med Krapino in Gruškovjem. Tam se je moj nuvi660 malo zmedeno obnašal. Menda je v AR1.8 ta cesta že vrisana. Sicer pa pri AR opažam le nepopolno kategorizacijo cest.


lp
Marko

_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.15
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To govorimo o Nuvi 250 ane?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14564
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naložena kartografija je taka, kot jo je opisal Kralj.

Ugotavljam, da karta na podeželju ni najbolj točna. Mene hoče domov pripeljati po cesti, ki je ni. Koliko pa sem testiral v mestu kar lepo deluje.

Še vprašanje glede nalagannja karte Adriarute na drug PC. Karto sem naložil na prenosnika. Po registraciji se dobi koda, ki je generirana na podlagi serijske številke GPS ter karte. Torej je zaklenjena izključno na GPS ne na računalnik? V navodilu piše, da se ta lahko uporabi pri ponovni namestitvi. Rad bi jo dal še na stacionarni računalnik.Sprašujem, če gre, preden brezveze poskušam.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3640
Aktiv.: 16.98

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Mene hoče domov pripeljati po cesti, ki je ni.

Ja hitro kupi parcelo na predvideni trasi Wink Exclamation

Tudi pri nas se da čez Savo priti preko mosta in po cesti, ki bo tam čez dve leti, ko bodo dokončali hidroelektrarno. Ne vem, kje jemljejo podatke za svoje karte, ampak tista "netočnost" na podeželju je včasih prav preroška Wink .
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.55
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Mene hoče domov pripeljati po cesti, ki je ni.

Sem doživel ja !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.15
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:

Še vprašanje glede nalagannja karte Adriarute na drug PC. Karto sem naložil na prenosnika. Po registraciji se dobi koda, ki je generirana na podlagi serijske številke GPS ter karte. Torej je zaklenjena izključno na GPS ne na računalnik? V navodilu piše, da se ta lahko uporabi pri ponovni namestitvi. Rad bi jo dal še na stacionarni računalnik.Sprašujem, če gre, preden brezveze poskušam.


Lahko naložiš na kolikor računalnikov hočeš. Samo z drugim GPS sprejemnikom tega ne boš mogel uporabljat. Lahko pa recimo si delaš rute in pregleduješ v naprej poti (delaš plan potovanja), samo za navigacijo ti pa ne bo služilo, ker je zaklenjeno na GPS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam dlančnik Toshiba e750 CF GPS in MioMap v3.2
Stvar deluje uredu, in le enkrat sem mogel naredit hard reset. Veliko škode ni bilo saj imam vse na SD kartici.

Mogoče me malo moti da je na mapi Slovenije nekam malo POI-jev ampak sem se že sprijaznil s tem.

Če ima kdo kakšno karto Slovenije za MioMap naj mi piše na ZS.

_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RAFAELUS
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 29 Maj 2008 15:12
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: V.....e

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 3:26 pm    Naslov sporočila:  moje mnenje Odgovori s citatom

Sem dobil za darilo garmin nuvi 250 in dodatno karto Adria ROUTE, ki je obvezna , če se voziš tudi po Sloveniji , Hrvaški in Bosni. Navodila so pa preslaba. Ti pa uvoznik zelo lepo vse obrazloži in si vzame čas. No saj pri men je bilo tako. Našel namreč nisem svojega domačega naslova iz preprostega razloga, ker ne smeš imeti vklopljene Europske karte, ki je v kompletu. Za Slovenijo in bivšo yugo imej naloženo samo Adria ROUTE. Urediš v nastavitvah. Je na dotik prsta in jo nastaviš ( naslov ) 15 sekund in se že voziš. Seveda ima pa še veliko drugih opcij od poslušanja glasbe, iskanje gostilen, bencinskih servisov, bančnih avtomatov vsega pa še nisem naštudiral. Z eno besedo zelo enostavna za upravljanje. Mlajši kolega pa ima navigacijo BlackBerry Pearl 8100. Enako dobro služi, so za mene premale tipke in tudi še potem traja 3 krat dalj časa ko pri meni. Je pa ugodna ponudba gsm operaterja. Če bi hotel za poenostavit. Za mlajše in dobre poznavalce igračk, za starejše pa ne preveč spretne pa sigurno samostojna navigacijska naprava. Jaz sem zadovoljen. : Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robot
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 17:24
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.19
Kraj: MB, Podvelka

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Silvo je napisal/a:
Mene hoče domov pripeljati po cesti, ki je ni.

Sem doživel ja !


Tudi, če poznaš kakšno pot je bolje, da se ne ravnaš po Garminu. Zna zakomplicirati stvari tako, da je kar hudo Smile Kar je najbližje ni nujno najboljše Smile

(Podobna stvar se mi je zgodila pozimi. Garmin naju je s kolegom peljal v neke hude hribe, kjer je bilo na cesti ene pol metra snega (neobljudeno vglavnem), a v bližini te ceste gre pa normalna asfaltirana lepo splužena cesta Smile)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14564
Aktiv.: 65.06
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aparat je star več kot leto. Začel je opozarjat, da bi bilo dobro nadgraditi City Navigator. Preden "obrnem" splet, najprej vrašanje tukaj. Ga je že kdo nadgrajeval? Kak je postopek?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1827
Aktiv.: 9.56

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupiš nadgradnjo in nadgradiš podobno kot AR. Za razliko od AR je City navigator nadgradnja plačljiva s cca 50% popusta glede na novo.

Nadgradnja AR je nova čisto frišna trenutno 2.20(free), na razpolago je nadgradnja Map Source programa na Garminovi strani (free), in nadgradnja firmware za nuvi(WebUpdater na Garminovi strani - free)

Free velja za lastnike kupljene različice Confused

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 102 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group