www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Upravljanje senzorja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.41
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 7:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly in Iskra hvala za odgovore. Pa me vseeno muči ena zadeva. Kaj za vraga počneta tako pozno v noč, ko gledam ure vajinih postov Smile .

Ja tudi na kodno ključavnico oz. na kaj takega sem pomislil, pa za kolega mislim, da ni preveč uporabna, saj bi kaj hitro pustil vrata raje odprta, kot pa da bi stalno vtipkaval šifro ali vtikal kartico v režo.

_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14556
Aktiv.: 65.27
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče električna ključavnica, ki se bi odklepala z indifikciskim "gumbekom", ki ga je omenil kralj. Torej, ko bi prišel v bližino vrat bi bile te "pripravljene" za odpret.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.41
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja Silvo, nekaj takega. Sem imel priložnost videt in preizkusit USB ključavnico za PC. "Gumbek" sem si dal v žep ali pripel na srajco, drugi del pa v USB priključek na PC-ju. Ko sem vse nastavil, sem lepo normalno delal na PC-ju, ko pa sem se vstal, odkorakal cca. 5 metrov stran, pa se je PC oz. desktop zaklenil. Pridem nazaj, in še preden se vsedem, se desktop odklene in nadaljujem z delom tam, kjer sem prej končal. Nekaj takega sem imel v mislih tudi za moj projekt. Ni ti treba skrbet za odpiranje, zapiranje ... Če imaš kodno ključavnico ali na kartico, že imaš neko akcijo, ki jo moraš opraviti, razen kartic, ki jo samo približaš senzorju, vendar vidim v službi, da se moraš s kartico skoraj dotakniti senzorja.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta tvoj sodelavec-kolega je pa eden bolj lenih ljudi. Če na vrata montiraš zapiralo, se bodo zaprla in zaklenila , kolega ali pa kdorkoli drug jih bo moral na nek način odkleniti , če bo hotel vstopiti v prostor.


lp Slowfly
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.69
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2004 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaj če bi uporabil elektromagnetni sistem za odpiranje vrat kot je za vhodna vrata preko domofona(malo nerodno se izražam ampak ne znam pvedat imena tega elektromagneta) sam magnet bi vklopil preko reed kontakta. Kontakt bi namestil ob kljuki in ko bi se mu približal z magmetom (zapestnica) bi kontakt sklenil in odprl vrata.
LP Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Maj 2004 21:16
Prispevkov: 377
Aktiv.: 1.69
Kraj: savinjska

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2004 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

seveda moral bi uporabit tudi vzmetno zapiralo in kljuko ki jo lahko odpreš samo iz notranje strani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.41
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 04, 2004 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa sem zopet nazaj. Sem malo dal možgane na off. Sandi tole razmišljanje z uporabo reed kontakta in magneta je zelo v redu. Bom poizkusil kaj takega naredit za testiranje.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group