www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vaše izkušnje z vzorci, ki jih lahko dobite brezplačno.
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 3:26 pm    Naslov sporočila:  Vaše izkušnje z vzorci, ki jih lahko dobite brezplačno. Odgovori s citatom

V to rubriko naj bi se vpisovali konkretni primeri naročanj in časi dospetja vzorcev.
Prav tako tudi količine vzorcev. Lepo bi bilo napisati tudi kako ste vzorce porabili, če ste jih že oziroma zakaj jih nameravate porabiti.

Lepo bi bilo, če se dodajo tudi linki, kje je možno kaj naročiti.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Pon Dec 10, 2007 3:28 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot prvega naj dodam v rubriko SILICO, ki dejansko res prvoklasno skrbi za nas forumaše !
Še enkrat - Hvala mu !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Več kot odlične iskušnje z Maxim/Dallas, prav tako s TI.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 4:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Maxim/Dallas je res ok. Pošljejo tudi večje količine če potrebuješ ali v ohišju, ki ni na voljo za vzorce, če prosiš. Dobiš v kakšnem tednu. Naročal sem predvsem temperaturne senzorje, MAX232 in enkrat RTC. Naročeno pride v kakšnem tednu.

Microchip: za začetek rabiš izobraževalni/raziskovalni ali poslovni mail. Arnes zadostuje. Lahko je tudi kakšen študentski campus mail. 2x na mesec lahko naročiš pošiljko sestavljeno iz 4 različnih zadevic. Število kosov je odvisno od stvari ki jo naročaš. OP ampov lahko tudi do 20, Picev največ do 3. Čas dostave... Kolegi so večinoma čakali do 2 tedna, do mene pa se radi sprehajajo več kot mesec...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez težav sem vzorce dobil pri Microchipu, Maximu, AnalogDevice in seveda pri Hyb (Maretu) ter Silici (Tomažu) Še enkrat obema hvala.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75551.76

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povejte se ali narocate kot firma ali kot fizicna oseba.

Zaradi politike firme, so vzorci vedno preko firme (in sicer preko nabavnega oddelka), razen seveda Silice. Kot fizicna oseba sem narocil samo enkrat (Maxim), pred leti sicer. Seveda s tezavami, saj se je posiljka ustavila na carini (zaradi enega usivega cipa - bedniki).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
icek
Član
Član



Pridružen-a: Ned 15 Maj 2005 22:31
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.47
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem do zdaj bil najbolj zadovoljen s TI. Dobil paket v 3 (treh) dneh popolnoma brezplačno.
Naročal sem tudi Microchip, Maxim/Dallas. Pri njih sem čakal 3 tedne. Pri Maxim/Dallas sem dobil čipe z zvitimi pini (QFP) in jih je bilo potrebno najprej ravnat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 9:06 pm    Naslov sporočila:  Re: Vaše izkušnje z vzorci, ki jih lahko dobite brezplačno. Odgovori s citatom

Uf tema o vzorcih. d'oh! Tema je sicer povsem na mestu, rad bi dodal samo še to, da upoštevajte VolkD-jeva navodila za objavo tukaj! Razni vložki tipa: ... kje bi pa dobil ta transistor ... so offtopic!
VolkD je napisal/a:
V to rubriko naj bi se vpisovali konkretni primeri naročanj in časi dospetja vzorcev.
Prav tako tudi količine vzorcev. Lepo bi bilo napisati tudi kako ste vzorce porabili, če ste jih že oziroma zakaj jih nameravate porabiti.
Lepo bi bilo, če se dodajo tudi linki, kje je možno kaj naročiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Microchip večkrat brez problema v roku cca 14 dni.

Edino pri CoilCraft, kjer je že Mare omenil, pošiljajo z navadno pošto in sem dobil 4 od 10 dušilk polomljene. Rabim pa za step down.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Dec 2005 17:48
Prispevkov: 183
Aktiv.: 0.82
Kraj: Loče

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na sosednje forumu "obsežna" tema z linki
http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=212390&mesto=0

Osebno sem že naročeval od Microchipa in Maxim/Dallasa.

Čakanje, se ne spomnim več, ampak zame ni ključnega pomena. "Podarjenemu konju se ne gleda v zobe." Se pa spomnim, da ko sem drugič naročeval od Maxim/Dallasa, sem dobil v dveh paketih (ker prvič ni blo vsega na "zalogi"; zgleda da v tistem "skladišču").

Nikoli nisem imel nobenih stroškov (poštnina, carina...). Poštna služba mi je prinesla tudi v službo. Od obeh firm pa sem naročeval 2x.

Dobro da ste me spomnili, bom spet pogledal malo po produktih... Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od silice sem dobil LPC900, ki jih drugače nisem nikjer našel (hvala!).

Drugače sem že dosti dobil od Maxim/Dallasa (1-wire, driverje, digitalne potenciometre, rtc, signalne generatorje ...), z njimi sem zelo zadovoljen, sicer traja kak teden ali dva, da pride po pošti, je pa zastonj, ne delajo nobenih problemov in zaenkrat je še vse prispelo brez napake (čipi so v plastičnih škatlicah, obloženi s peno). Že zaradi navade je tako Maxim prva izbira za komponente (če jih seveda imajo), upam pa, da jim bom kdaj naredil malo več 'biznisa', kot samo nekaj kosov.

Naročam privat. Večina stvari je že porabljenih (naročam takrat, ko dejansko rabim), nekaj jih je še v delu - npr LPC900.

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabil CAN transceiver. Od Silice sem dobil vzorce v nekaj dneh, najprej SMD nato pa še DIP.
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes pa tole:

Citiram:
Dear (Ime Priimek),

We have received your request for samples of our products.

Coilcraft's policy is to provide free evaluation samples to professional
engineers who are designing commercial products that will be manufactured
in volume.

We have searched the internet, but can find no information that shows
that your request meets those criteria. If we're mistaken, please respond to this
message with a bit more information about your company and your application
and we'll be glad to reconsider your request.

You can order Coilcraft components on-line at this address:

http://buy.coilcraft.com

Otherwise you can place your order by calling +44 (0)1236 730595.

Regards,

Coilcraft Samples Department
samples@coilcraft-europe.com
+44 (0)1236 730595
www.coilcraft.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hi-End
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Feb 2004 11:51
Prispevkov: 284
Aktiv.: 1.28
Kraj: Višnja Gora

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlične izkušnje z vzorci imam z Silico, potem pa TI, Dallas in pa Freescale, nekoliko slabše pa so izkušnje z Analog Devices. Najslabše pa se godi vzorcem NS (National Semiconductors) in pa LT (Linear Technologies).

Skratka če moram izbrati najboljšega, dobi moj glas gotovo Silica.

_________________
Music is a part of my life, DIY is my life !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group