www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vaše izkušnje z vzorci, ki jih lahko dobite brezplačno.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LEDuser
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 12:06
Prispevkov: 1104
Aktiv.: 5.67
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naročil neke driverje preko Zeltexa. Z žensko v Nemčiji (tam imajo podružnico) sva se dogovarjala in res so mi poslali vzorce (10 kos). Vendar pa so bili vzorci drugačne vrste in sem ji to tudi povedal. Čez slab teden me je pričakal poštar in mi izročil prave ICje.
Imam tudi dobre izkušnje s Coilcraft tudi tam so mi poslali vse prave tuljavice.
Drugače pa tudi Microchip in pa LT pošiljata vzorce brez komplikacij.

_________________
Razsvetljujemo od leta 1920!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, odločil sem se, da naročim par samplov picev na Microchipu.

Prijavim se z siol računom, navedem podjetje mojega očeta(je direktor), naslov, vse..
Ko izberem sample, pritisnem checkout, pa mi napiše:


Citiram:
We were unable to process your request for samples due to the reason(s) outlined below.

* Microchip currently only accepts online sample orders from registered business or university email addresses. We currently do not accept orders from generic ISP accounts. Please do one of the following:

1. Register with a valid business or university email address and place your sample order
2. Visit www.microchipdirect.com to purchase parts

Thank you for your interest in Microchip.


Kaj zdaj?

Mislil sem naročiti:
Items Selected..........Quantity
PIC12F629-I/P...........3
PIC12F675-I/P...........3
PIC16LF84A-04I/P......3
PIC16F628A-I/P..........3
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Dadi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Jan 2008 20:45
Prispevkov: 50
Aktiv.: 0.25
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če uporabljaš siolov e-mail naslov, ti ne bodo poslali samplov. Če si še šolar si priskrbi arnesovega, potem pa bo šlo.
_________________
Damjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mar niso to neki splošni in pri nas lahko dobavljivi čipi? Njihova cena je verjetno tudi precej nizka?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že en PIC16LF84A stane v hte 5.6€!! Zame, ker sem šolar je to že velik strošek, če bi hotel vzeti tri.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa kakšna alternativa? Ponavadi sam izberem tisto kar je dobavljivo in poceni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom probal dobit od sestre arnes mail. Very Happy Točno tiste pice hočem dobiti, ker se bom šele učil programirati pice in uporabljeni so v veliko vezjih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PC_Master
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 20:10
Prispevkov: 319
Aktiv.: 1.63
Kraj: Domžale , Blizu Ljubljane , Poštna 1230

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tujini so ti čipi saj za 2/3 cenejši Rolling Eyes . Tudi AVRji so dragi. No ja k temi , je kdo že naročal kakšne močnostne LED?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 20, 2008 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tujini je skoraj vse 2/3 ceneje. Žal se zadeva skoraj skompenzira zaradi poštnine in pa špediterja (če ni poslano iz EU). Že večkrat sem tako vzorce kar kupil. Pač... za znanost namesto za pir. Very Happy

AVRje sem pa jaz enostavno opustil. Edino kar je še koristnega od njih so tisti "ta najmanjši" oz. če je aplikacija res nekaj posebnega (recimo napajanje 2.7-5V). Kar sem imel, sem prodal oz. dal (čeprav sem zadnjič v predalu našel še nekaj popolnoma originalo zapakirane ATmega128-). Ko pogledam malce v trgovinah cene, vidim da je za 10x zmogljiv NXP 32-bitnik je več kot ugodna.

Poleg tega ima Atmel zelo strogo politiko glede vzorcev. Še en plus za NXP. Da ne omenjam debugiranje, sploh pa pri novi družini AVRjev Popolnoma so se zaprli, tako z orodji kot specifikacijami. Če sem prej uporabljal samo ISP, je sedaj še to onemogočeno. Hvala lepa... raje ne.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravkar prijetno presenečen nad pošiljko iz Maxim-a. Prejšnji ponedeljek (7 dni nazaj) sem naročil 5 samplov DS18B20+. Navedel sem moj gmail, pa me ni dobeden klical in nič. Tako da, Maxim Wink
_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
silica
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Avg 2004 20:01
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tiste ki mogoce ne veste, Silica je uradni distributer tudi za Maxim.
Mesecno dobim porocilo o vseh vzorcih ki so vam poslani. Zaenkrat
imamo dogovor da se narocila brez firm in z nesluzbeni maili ne
zavracajo, ceprav vidim da je 95% narocenih vzorcev za privatno
uporabo. Dajte pa malo sparat z narocanjem MAX232, ki ga dobis
v vsaki trgovini.

LP Tomaz

_________________
Za www.quectel.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, to je pa res malo mimo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PC_Master
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 20:10
Prispevkov: 319
Aktiv.: 1.63
Kraj: Domžale , Blizu Ljubljane , Poštna 1230

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glitch , praviš da so NXPji enako dragi kot AVRji? Je kakšen NXP v DIP verziji?
Še zadnje vprašanje , se splača preiti iz AVRje na NXPje?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Glitch
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40
Prispevkov: 1477
Aktiv.: 6.75

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem še zasledil ARMov v DIP ohišjih. Samo SMD. Najmanjši je v 36QFN ohišju, če se ne motim (ni NXP).

Če se splača preiti? Ne vem, odvisno od aplikacije. Če je v neki aplikaciji 8 pinski AVR popolnoma OK, je nesmiselno tlačit notri nekaj z ARMom.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75554.29

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group