www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Silvo PIC multimeter
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.04
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 10:24 am    Naslov sporočila:  Silvo PIC multimeter Odgovori s citatom

@Silvo, v tvojem projektu s PIC-em, za katerega nisi risal TIV je v načrtu uporabljen 0,1 Omega shunt. Zanima me, kaj bi bilo potrebno spremeniti, da lahko uporabim 0,47 Omega shunt, ki je že na vezju mojega usmernika?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dgrude
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Nov 2008 13:44
Prispevkov: 193
Aktiv.: 1.02
Kraj: Velike Lašče

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spremeni ojačanje OP-ja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galex4
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 18:27
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.34

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

koliko bitni je tu ADC?

in kako natačna je meritev?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.04
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dgrude je napisal/a:
Spremeni ojačanje OP-ja.


Torej nekaj takega: Potrebujem ojačanje 3.55x? R2=47k, R1=18k?

_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.94
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti multimeter je programsko nekoliko neroden, saj je za adc vzeto 10A obmocje, ce se prav spomnim. Predvidevam, da bos tole uporabil na usmerniku iz el-lab. Enostavno spremenis ojacanje OPa, pa splacalo bi se malce spremeniti pretvorbo ADC v decimalno, da se pridobi na resoluciji.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.04
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z ADC-ji še nisem delal, tako da je to novo zame. Da, uporabil ga bom na tistem 3A usmerniku. Kaj pomeni, da je vzeto 10A območje? Bi zame bilo bolj idealno 3A območje? Natančnost mi niti ni toliko pomembna, dovolj mi je že 100mV. Sem napisal pravilne vrednosti uporov?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
galex4
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2008 18:27
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.34

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kako se izmeri natančnost ACD-ja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.94
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem imel v mislih natančnosti, to je nekaj drugega. Jaz pravim za resolucijo; če je 10 bitni ADC na uCju, in je kalkulacija narejena na območje 10A, to pomeni, da bodo koraki po 10mA. Če bi vzel kalkulacijo za 3A, bi pa bili ti koraki po 3mA, kar vsaj nekoliko bolje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.04
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To praviš za izračun R1 in R2. Sem vzel 3A. Zanima me samo, ali sem prav izračunal?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.94
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 4:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo že pravilno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.04
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 12:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen mora biti operacijski ojačevalec, oz. kaj moram iskati v datasheetih? Bo TL081 ali OPA4450 dober?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.56
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam slabe izkušnje pri meritvi toka s operacijskim, in če se ne motim so bile izkušnje podobne pri usmernuiku, ki je v reviji svet elektronike - meritev preveč niha - nastaviš nulo ko ni bremena, naslednjič prižgeš in ti kaže nek tok, čeprav ni nič gor... v reviji so potem raje uporabili INA139 (ali 169 za večje napetosti), čip ki je namenjen prav temu, pa še tok z njim lahko meriš v pozitivni veji. Poleg tega za referenco lahko nastaviš 5V in ne 1V ter s tem zmanjšaš morebitne motnje.
Merjenje toka v negativni veji lahko povzroča težave - padanje izhodne napetosti ob večanju toku bremena. Jaz imam v planu ta čip spraviti v življenje čez vikend.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.94
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

High Side Current Sensing
Koda:
Advantages

    * Current sensor connected directly to the power source and can detect any downstream failure and trigger appropriate corrective action
    * Won’t create an extra ground disturbance that comes with a low side current sensing design

Disadvantages

    * Requires very careful resistor matching in order to obtain an acceptable common-mode rejection ratio (CMMR).
          o A 0.01% deviation in any resistor value lowers the CMRR to 86dB,
          o A 0.1% deviation lowers it to 66dB,
          o A 1% deviation lowers it to 46dB.
    * Must withstand very high, and often dynamic, common-mode voltages (often outside the limits of the supply rails of the amplifiers used).
*

When to Choose High Side Current Sensing

    * When low side sensing is not an option due to the added ground disturbance
          o A high percentage of applications cannot tolerate the ground disturbance and must turn to high side sensing.
    * Enables diagnostic systems to detect shorts to ground.
    * When cost is saved by eliminating wiring (allows for the load to be grounded remotely). 


Low Side Current Sensing
Koda:
Advantages

    * Straightforward, easy, and rarely requires more than an op-amp to implement
    * Inexpensive and precise

Increasing demands for precision are driving the interest in using high precision devices such as the OPA335 in low side current sensing applications (see figure 3)
Low side current sensing using the TI OPA335

Disadvantages

    * Adds undesirable resistance in the ground path
    * May require an additional wire to the load that could otherwise be omitted

When to Choose Low Side Current Sensing

    * When you can!
    * Choosing low side current sensing is almost always the best option if your application can tolerate the extra disturbance in the ground path.

vir: http://focus.ti.com/analog/docs/microsite.tsp?sectionId=560&tabId=2180&micrositeId=7

protoncek; ne vem zakaj imaš slabe izkušnje s low-side meritvijo toka. Napaka pri tistem usmerniku od SE je ta, da je tisti meritveni upor bil vsaj za 2x previsoke vrednosti - 1ohm!
ljudsko; zadostuje skoraj vsak OP. Najbolje da vzameš kar LM358, ki je single supply.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.56
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2011 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No,visok upor je ena slabost, ja, saj za uspešno direktno merjenje rabiš pri polnem toku vsaj 1V padca, predvsem je to problem pri večjih tokovih.
Moj problem je bil, kot rečeno, nihanje ničle. Sem imel precizni 5V stabilizator, multiturn trimerje za nastavitev pa se je vseeno dogajalo da je ob vklopu LCD kazal 10 ali 20 mA. Sicer ne vem, kako bo z INA139, upam da kaj bolje. En izmed problemov je gotovo če imaš za referenco 1V, kar pri ločljivosti 1024 znese kar majhno napetost, posledično AVR lahko kaže že motnje. To se pri uporabi INA139 izkljuuči, saj lahko kot referenco daš 5V in s tem 5x povečaš napetost enega bita. Jaz imam namreč usmernik do 5A, rad pa bi meril tudi manjše tokove, vsaj 10mA ločljivost.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ljudsko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 8:19
Prispevkov: 1184
Aktiv.: 6.04
Kraj: Koroška-Mežica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje imam..mislim, da lahko odgovori nanj samo Silvo..Kaj je z 680E uporom? Je to SMD oznaka upora 6,8M Omega ali gre za napako in je to 680R?
_________________
return;
brake;
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 85 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group