 |
www.elektronik.si Forum o elektrotehniki in računalništvu
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
aly Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51 Prispevkov: 9407 Aktiv.: 39.68 Kraj: Kranj - struževo
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:27 pm Naslov sporočila: Merjenje hitrosti v MB |
|
|
Štajerci pozor, tole je obvestilo na spletni strani:
Nadgradnja in avtomatizacija cestnega prometa v Mestni Občini Maribor
V zvezi s projektom Nadgradnja in avtomatizacija cestnega prometa v MO Maribor vas obveščamo, da se bo skladno s terminskim planom in vsebino projekta v torek, 16.10.2012 pričela avtomatska detekcija hitrosti vozil na celotnem območju MO Maribor.
http://www.maribor.si/povezava.aspx?id=555&pid=7448 |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Branez Moderator


Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21 Prispevkov: 7831 Aktiv.: 33.03 Kraj: Koprivnica HR
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:33 pm Naslov sporočila: |
|
|
In to tebe, 160 km oddaljenega, skrbi?  _________________ The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Nazadnje urejal/a Branez Ned Okt 14, 2012 9:34 pm; skupaj popravljeno 1 krat |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
elson2k Član


Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09 Prispevkov: 1660 Aktiv.: 8.70 Kraj: Novo mesto
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:34 pm Naslov sporočila: |
|
|
Mišljeno kot pokrivanje celotne MO Maribor istočasno ali le random lokacije po celotnem območju MO? Ima to sploh zakonsko podlago? Ali se je Kanglerju skanglalo?
Brane, mene recimo ki sem še dlje stran od aly-ja ne skrbi, ker imamo tako nesposobnega župana in občinski svet da se nimamo česa bat - vseeno pa imam pomisleke proti takim metodam. Kdo recimo garantira, da je vsa "avtomatika" pravilno umerjena in kalibrirana? Ima posameznik možnost to preverit? _________________ As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazadnje urejal/a elson2k Ned Okt 14, 2012 9:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Branez Moderator


Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21 Prispevkov: 7831 Aktiv.: 33.03 Kraj: Koprivnica HR
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:37 pm Naslov sporočila: |
|
|
V Mariboru bo red! _________________ The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
aljoš Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03 Prispevkov: 3132 Aktiv.: 13.21 Kraj: Škofja loka-poljanska dolina
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:40 pm Naslov sporočila: |
|
|
Ko smo že pri radarjih... prejšnjič sem naročil za potrebe razvoja SMD led diode...
Sicer zelene, svetijo kot hudič, seveda tudi grejejo...
Pa me prešine.... če bi te SMD LEDice (IR da se razumemo) dal na obrobo registrske tablice... ali bi me stacionaren radar lahko slikal s tem da se vidi moja registrska ali bi bil okoli tablice le en bel flek na posnetku?
Vem, da je kaznivo dejanje, samo vprašam.. LED _________________ Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazadnje urejal/a aljoš Ned Okt 14, 2012 9:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
elson2k Član


Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09 Prispevkov: 1660 Aktiv.: 8.70 Kraj: Novo mesto
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:41 pm Naslov sporočila: |
|
|
Red? Občinska blagajna bo v boljšem stanju, to pa ja Treba povišat plačo tudi kakšni mladi podžupanji  _________________ As every cat owner knows, nobody owns a cat. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Branez Moderator


Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21 Prispevkov: 7831 Aktiv.: 33.03 Kraj: Koprivnica HR
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:42 pm Naslov sporočila: Malo za šalo, malo zares! |
|
|
Si fouš? Ne mladenki, Kanglerju. _________________ The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
elson2k Član


Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09 Prispevkov: 1660 Aktiv.: 8.70 Kraj: Novo mesto
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:43 pm Naslov sporočila: |
|
|
Kanglerju definitivno, bi tudi jaz imel tako "pomočnico". Za ostalo pa - sam se odloči, kako dobra je to ideja - kot že rečeno, mene ne zadeva. _________________ As every cat owner knows, nobody owns a cat. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Branez Moderator


Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21 Prispevkov: 7831 Aktiv.: 33.03 Kraj: Koprivnica HR
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 9:52 pm Naslov sporočila: |
|
|
Mene to ne zadeva, vozim TGS!  _________________ The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
xsyt Član


Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19 Prispevkov: 1346 Aktiv.: 6.48 Kraj: Slov.Bistrica
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 10:43 pm Naslov sporočila: |
|
|
Branez; tudi na tovrstno prevozno sredstvo zavzeto prežijo redarji "totega mesta"... _________________ If you're in control, you aren't going fast enough |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Dorijan Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48 Prispevkov: 2564 Aktiv.: 12.39 Kraj: južnoprimorska
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 10:54 pm Naslov sporočila: |
|
|
Kot zgleda bo tudi par uporabnih, pospeševanje v rdečo luč, telefoniranje v križišču. Še nedajenje žmigovca manjka(bolj v LJ kot MB).
Drugače so pa kazni za prekoračitev hitrosti prostovoljne  _________________ Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
dyfan Član

Pridružen-a: Sob 05 Maj 2007 9:54 Prispevkov: 652 Aktiv.: 2.95
|
Objavljeno: Ned Okt 14, 2012 11:06 pm Naslov sporočila: |
|
|
Kaj ste mariborčani res taki divjaki, da rabite skoraj SS-ovski režim v mestu
Kaj niste "Evropska prestolnica kulture"?
Ma nea govori, ka si nor. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Matej79 Član

Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15 Prispevkov: 342 Aktiv.: 2.04 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: Pon Okt 15, 2012 1:05 am Naslov sporočila: |
|
|
Ne, ampak je občina v takem k*rcu, da ne vejo več kje bi še nas molzli  |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
mobwap Član


Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42 Prispevkov: 326 Aktiv.: 2.02 Kraj: Doma
|
Objavljeno: Pon Okt 15, 2012 7:41 am Naslov sporočila: |
|
|
Citiram: |
Ne, ampak je občina v takem k*rcu, da ne vejo več kje bi še nas molzli |
Najboj boli to, da MOM sploh nebo kasirala, ker je ta projekt prenove semaforjev v javno-zasebnem partnerstvu s podjetjem Iskra sistemi.
Iskra sistemi bo tudi prvih 10 let pobirala denar od kazni za prekrške, da se jim investicija povrne, ker je Kangler - MOM tako ali tako čist brez denarja za investicije.
Torej sistem nadzora si bomo plačali sami, pa še kasiral nas bo privatnik namesto države-občine .
Podrobnosti lahko preberete tukaj zapisnik MOM |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
psevdonim Član


Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42 Prispevkov: 3406 Aktiv.: 14.92 Kraj: slo
|
Objavljeno: Pon Okt 15, 2012 8:03 am Naslov sporočila: |
|
|
najbrž so delali isti izračun kot pri nadomestilu za uporabo kmetijskih zemljišč - če dvignemo prispevek za toliko, bo v blagajni toliko milijonov več. Ljudje pa so nehali zidat in v blagajni je bilo toliko milijonov manj.
Tukaj bo pa isto: Mariborčani in pogosti obiskovalci mesta bodo vedeli kje je treba paziti in dobiček od kazni bo samo od "tujcev", se pravi, dosti manj kot je predvideno.
Vožnja v rdečo mora biti kaznovana, problem pa je rumena, ker gre tukaj za policistovo presojo situacije. In butasto narejena križišča. Npr. iz Žalca proti Levcu je pri Arji vasi semaforizirano križišče brez omejitve, torej 90. Se pelješ proti semaforju 90, prižge se rumena, kaj boš zdaj ? Če zaviraš, ti bo nekdo priletel v r*t; če stopiš na gas, si v prekršku.
Zelo se mi zdijo uporabne štoparice na nekaterih semaforjih, kjer odšteva sekunde za zeleno in rdečo. _________________ ___ |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu
|
Uptime: 499 dni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|