www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LiPo polnjenje 5C

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hanzek1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Feb 2014 16:16
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.47
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 1:07 pm    Naslov sporočila:  LiPo polnjenje 5C Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Doma imam quadcopter z 250mah 25C 1S LiPo baterijo. Zraven sem dobil USB polnilnik, ki polni baterijo na 1C. Prebral sem, da LiPo bateriji ne škodi kaj dosti, če jo polnimo do 5C. Ker se mi ne da čakati sem naredil vir konstantnega toka 1,10A(malo rezerve). Baterijo mi kar hitro napolni, ampak ko je že skoraj polna(ne polnim čisto do 4,2V) je na celici 4,3V, ko pa jo odklopim od polnjenja pa lepo pokaže 4,1V. Kaj je vzrok tega? Mogoče notranja upornost? In ali se to šteje kot, da sem baterijo polnil do 4,3V (drastično krajša življenska doba)? Seveda se zavedam, da če to baterijo pustim da se polni še dlje to pomeni ogenj v strehi.

_________________
Brez elektronike mi živeti ni. Tudi, če se včasih pokadi. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 207
Aktiv.: 1.56
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 2:09 pm    Naslov sporočila:  Re: LiPo polnjenje 5C Odgovori s citatom

hanzek1 je napisal/a:
Baterijo mi kar hitro napolni, ampak ko je že skoraj polna(ne polnim čisto do 4,2V) je na celici 4,3V,


Tole je malo čudno napisano Very Happy

Lipo se običajno polni s konstantnim tokom do napetosti po celici 4,2V od tu naprej pa držiš napetost konstantno na 4,2V tok pa se prilagaja (počasi manjša).

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5530
Aktiv.: 24.06
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi polnjenje s 5 C bateriji drastično zmanjšuje življensko dobo ... (ne vem, kje si bral kontra, ampak po tem, kar je meni znano, se že polnjenje z 1 C pozna na življenski dobi (napram 0,5 C) ).

Drugače pa je padec napetosti po odklopu polnjenja logična posledica odklopa polnilnika (kakšen je tok, ko odklopiš)? Vir konstantnega toka seveda nikakor ni ustrezna metoda, rabiš tako CC kot CV!!! Ko ti bo pri CC/CV polnjenju tok padel, bo tudi notranja upornost manj pomembna in napetost bo vedno pod dovoljeno mejo.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M.Pecar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jan 2007 18:56
Prispevkov: 142
Aktiv.: 0.63
Kraj: Lj.Crnuce

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ker se mi ne da čakati ...


Kaj pa če bi raje dokupil še tri baterije, ki bi jih normalno polnil z originalnim polnilcem. In kar hitro razmišljaj, kje boš kupil rezervne baterije, ker boš to eno baterijo zelo hitro uničil z improviziranim polnilcem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hanzek1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Feb 2014 16:16
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.47
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom raje dokupil tiste tri baterije zraven pa bo.
_________________
Brez elektronike mi živeti ni. Tudi, če se včasih pokadi. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 5.56
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2014 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

eee, tako, tako. Applause

Vsaka druga varjanta je manj pravilna. Sploh pri projektilih, kjer je izpravnost baterije kriticna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 495 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group