www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komponente za tehtnico

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Moho
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 26 Jan 2014 15:43
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2015 7:52 pm    Naslov sporočila:  Komponente za tehtnico Odgovori s citatom

Pozdravljeni mojstri elektronike!

Najprej upam,da sem temo umestil v pravi del foruma. Sedaj pa k vprašanju. Ker vem,da je na tem forumu veliko mojstrov kar se tiče elektronike bi prosil za pomoč. Naj povem,da sem laik in bo vprašanje temu primerno.
Namen imam izdelati čebelarsko tehtnico za pod panj. Nimam večjih zahtev,samo da bi bila na displeju vedno vidna sama teža. Na ebayu sem gledal komponente. Kaj poleg te komponente ( http://www.ebay.com/itm/High-Accuracy-Alumium-Parallel-Beam-Load-Cell-Sensor-Scales-L6E-Capacity-150KG-/191528651280?hash=item2c97ff4a10:g:dR8AAOSwEeFU9p7x ) še potrebujem da bi zadeva delala?


Hvala vam za pomoč! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5820
Aktiv.: 24.50
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 12:11 am    Naslov sporočila:  Re: Komponente za tehtnico Odgovori s citatom

Moho je napisal/a:
.......Naj povem,da sem laik in bo vprašanje temu primerno.
Če si mislil laik kar se elektronike tiče, potem bo malo težje.
Načeloma zadeva ni zapletena, potrebuješ nek operacijski ojačevalnik, mikrokontroler, prikazovalnik in seveda napajalnik.
Na Netu je veliko rešitev z Arduinom.
V tem primeru gredo rezultati senzorja na serijski port, kar pomeni, da potrebuješ še neko dodatno napravo (računalnik, tablica,...) in program za njo, z lahkoto pa bi se dodal LCD prikazovalnik, ki bi prikazoval težo.
V tem primeru pa prikazuje vrednosti na prikazovalniku istočasno pa jih pošilja preko WiFija v neki oblak na Netu.
V glavnem, primerov uporabe z Arduinom je kar nekaj, za nekaj $ pa se dobi Arduino shield , ki ima gor že 24bitni A/D pretvornik, namenjen točno takim senzorjem.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 479
Aktiv.: 2.85
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 1:22 am    Naslov sporočila:  Re: Komponente za tehtnico Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:

V glavnem, primerov uporabe z Arduinom je kar nekaj, za nekaj $ pa se dobi Arduino shield , ki ima gor že 24bitni A/D pretvornik, namenjen točno takim senzorjem.

Ena verzija takega shilda oz. modula sliši na ime HX711.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Moho
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 26 Jan 2014 15:43
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za izčrpen odgovor. Bomo probal zadevo pripeljat do cilja-delujoča tehtnica. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1392
Aktiv.: 7.34
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če pa ne bi sam cinil skupaj in programiral, pa poišči v kakšni spletni trgovini "Weighing indicator"
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 8 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group