www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Krpanje pnevmatike ob strani

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 7:58 pm    Naslov sporočila:  Krpanje pnevmatike ob strani Odgovori s citatom

Ali se da guma "zaflikati", če je luknja ob strani, ali je treba zamenjati gumo (oz. obe)?
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.51
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko se zaflika. Sem pred leti pretrgal novo gumo na zunanji strani v obliki V in mi je vulkanizer porihtal. Si je vzel pa veliko čcasa, da je naredil kot je treba.
Montiral sem jo najprej preventivno zadaj, potem pa spredaj in je zdržala do konca.

Verjetno je pa tudi odvisno od nosilnosti in obremenitvi gume. Jaz sem imel to izkušnjo na osebnem avtu.

_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.96
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bočnica se sicer da zavulkanizirati, injekcija odpade.

Lansko leto je hčeri v LJ nekdo preluknjal gumo v bočnico (eni pač sovražijo študente), bila je drobna luknjica, oziroma dve luknjici na razdalji nekaj mm (se je nekdo potrudil 2x). Noben vulkanizer ni želel vulkanizirat, čeprav je možno, to pa zato, ker je pogojno nevarno in nihče noče prevzet odgovornosti... ali pa zato, ker je šlo za ceneno gumo 175 R14 ki je manj kot 50eur... Sam sem nalepil kolesarsko fliko z zunanje strani pri skoraj prazni gumi, držalo je 2 tedna, potem se je začel delati mehurček pod fliko. No, potem sem šel do kolega mehanika, ki ima montirko, dala sva notri zračnico, čeprav so "šlauh loss" gume in seveda ta par gum je šel jeseni na zadnjo os, spredaj pa nove. Letos jeseni so te na vrsti za menjavo nekje v novembru verjetno.

Če guma ni pregrešno draga in če je luknja konkretna v bočnici, imej se rad in jo zamenjaj. Če je luknjica majhna, se da noter zračnica in kolo montira zadaj... in previdno brez divjanja.

Kdor ne skrbi za lastno varnost, naj vsaj za druge, da ne ubije nekoga drugega, ker.... če je notri zračnica in jo pretrga, je lahko zelo nevarno

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Luknja je majhna. Zračnica menda odpade. Gume so 17 col, torej drage, pa nekje na pol obrabe. Zdaj smo pri lokalnem mehaniku dali notri čep, pa nekako drži (0,3 bara v pol dneva). Prej mi je spustilo čez noč. Problem je, ker sem na Češkem in moram nekako priti domov, pa še na dirkališče v Brno bi šel vmes Smile . Avto seveda nima rezerve, kot večina zdaj.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roby
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Avg 2003 15:29
Prispevkov: 233
Aktiv.: 1.05

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 11, 2021 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Injekcijo daj. Sem jih že mnogo dal na vseh možnih pozicijah in velikostih lukenj. Od malih lukenj od žebljev in vijakov, pa do velikosti cca 5 cm.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 821
Aktiv.: 5.04
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laično vprašanje, kaj pa flika iz notranje strani?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Roby je napisal/a:
Injekcijo daj. Sem jih že mnogo dal na vseh možnih pozicijah in velikostih lukenj. Od malih lukenj od žebljev in vijakov, pa do velikosti cca 5 cm.


In kakšne injekcije si uporabil za luknjo v velikosti 5cm??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 272
Aktiv.: 3.47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 5:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poenostavimo. Ne drekajte, tak par gum je za zamenjat, pa amen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Poenostavimo. Ne drekajte, tak par gum je za zamenjat, pa amen.


Točno tako sem naredil. Dve novi spredaj, rabljeni zadaj. Uničeno sem pustil, dobro pa vzel s sabo, če se še kaj zgodi slučajno.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem fasal tako poškodbo , niti ne vem kdaj in niti kje. Na zunanjem pasu je bilo kot da bi poskusal kdo odrezat kos gume in se vmes premislil. Moje gume so še dražje,19 col. 35mm višine.
No z vulkanizerjem smo prišli do ugotovitve da najbolje da nove damo gor. Je vseeno ceneje kot če jo odpre na cesti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Poenostavimo. Ne drekajte, tak par gum je za zamenjat, pa amen.
Točno tako sem naredil. Dve novi spredaj, rabljeni zadaj. Uničeno sem pustil, dobro pa vzel s sabo, če se še kaj zgodi slučajno.
Pa si se držal mojega nasveta?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3234
Aktiv.: 33.08

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 13, 2021 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So me malo zeznili, ker imajo https://www.budejovickybudvar.cz/en/beer zaprto za zunanje obiskovalce zaradi korone (pa ne mislim piva). Žal nimam takih jezičnih sposobnosti, da bi samo zame odprli kevder.

Drugače pa ideja ni slaba. Aja, samo kombija pa nimam več.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group