www.elektronik.si
TV PHILIPS 55PFL4908K/12

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 12:32 pm    Naslov sporočila:  TV PHILIPS 55PFL4908K/12
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
imam zgoraj omenjeni TV, pa se mi pojavlja težava:
TV prižgem, led za pripravljenost ugasne, rabi cca 3 min, in gre nazaj v pripravljenost, če sem takrat pozoren na ledico za pripravljenost, na hitro spet prižgem (v roku 1 ali 2 sec), se televizor prižge, ampak še takrat melje na veliko - beri - LOGO se pokaže vsaj 4x, poteeeem šele "zavergla".
Če zgrešim tisto sekundo ali dve, se postopek prižiganja spet podaljša na cca 3 min.
Načrta seveda nisem našel za ta TV, sumim na napajalni del, a vseeno tu vprašam za mnenje.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 1:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pridružujem se sumu.

Če pa izgledajo kondenzatorji v redu, pa poizkusi s posodobitvijo SW ali vsaj povrnitvijo na tovarniške nastavitve.

Če je TV star že več let, je lahko problem tudi v hladnem stiku na procesorju (BGA). Poizkusi ga prej pogreti s fenom in boš videl, če takoj spelje.

Avtor: mateikKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem dobil enega Philipsa na popravilo, ker se je občasno ugašal, včasih po eni uri, včasih manj včasih več.

Po menjavi SW, ki se ga dobi na proizvajalčevi spletni strani (samo neka datoteka, ki jo daš na USB ključek) je TV brez napak.

Elektronika je pa zgledala kot nova, nobenih znakov pregrevanja in / ali staranja.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 2:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aha, hvala za namige.
Bom najprej poizkusil posodobiti, potem pa naprej. TV je star cca 7-8 let.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 4:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Resda nimam veliko TV izkušenj, a jaz bi prej stavil na okvaro HW in še to na kak kondenzator, ki se vedno drugače (na)polni.
Je pa res, da je v prvi fazi bolj preprosto preveriti, če obstaja posodobitev in imeti malce sreče, da se ne sesuje napajanje med flešanjem.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 4:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se strinjam z Dušanom.
V prilogi imaš servisno knjigo za 55PFL4909 in glede na to, da se na Netu omenja 4900 series teh TVjev dvomim, da je PS bistveno drugačen.
Odpri TV poglej oznake PS in išči s temi oznakami.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 7:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dušan in Jaka (HB2U Smile), najprej sem naredil posodobitev, lenoba pač, v upanju na "easy way". Škodi ne, ni pa nič bolje, tako da bo treba zavihati rokave in narediti prostor nekje na mizi, odpreti zadevo in na začetku vsaj odspajkati kondenzatorje, malo pomeriti, po potrebi zamenjati, potem pa dalje.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2023 7:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za začetek jih samo preglej, če je kak napihnjenec. Smile
TUKAJ je info, da je plata z oznako 715G5778-P03-W21-002M za 55PFL4908.
Ti imaš sicer na koncu še K/12 in zna biti kakšna razlika, prav velika pa mislim, da ne.

TUKAJ pa je načrt za 715G5778-P03-W21-002M pa je načrt za 715G5778-P03-W21-002M
Vir načrta:Elektrotanya.
Naj te ne moti firma AOC in ne Philips ter v samem načrtu, da je to za model 42PFL4508G, ker so velikokrat iste napajalne plate v različnih modelih različnih proizvajalcev. Pač OEM proizvodnja.

Daj nekaj ostrih slik in napiši kodo, ki se nahaja na robu napajalne plate, kot na sliki z zgornje povezave.
Če imaš enako kodo 715G5778-P03-W21-002M bo potem načrt še kar pravi.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2023 1:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ekola:

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2023 1:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hm, ali niso eni elektroliti napihnjeni, vsaj na 3. sliki (470uF/25V) je videti tako?
Verjetno bi se še kakšen najdu!

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2023 2:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prav imaš, sem označil še ostale " naduteže" ( vsaj 5 jih je). Glede na ceno materiala, bom verjetno zamenjal kar vse.

( no ja, s telefonom ne znam zmanjšati slike, bom potem pripel, ko pridem do PC-ja)

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Ned Okt 22, 2023 9:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vidim, da je plošča iste oznake kot sem predvideval.
Se strinjam. Zamenjaj vseh 10 izhodnih kondenzatorjev pa bo mir.
A lahko napišeš kdo je proizvajalec teh kondenzatorjev? Mogoče Hermei? Iz slik se ne vidi logotipa ali napisa.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 3:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nisem prej odgovarjal, ker sem TV nazaj zaprl in trpel ob vklapljanju. Very Happy
No danes so le prispeli naročeni kondenzatorji, sem jih zamenjal in dela kot šus.
Zamenjal sem še nekaj njih v napajalnem delu (ko sem že ravno imel odprto škatlo)

DušanK, da, stari kondenzatorji so bili vsi od Hermei.

Hvala obema z Jaka57.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 8:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odlično, lepo! Wink

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 8:56 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
Odlično in bo zopet nekaj časa mir! comp3

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group