 |
www.elektronik.si Forum o elektrotehniki in računalništvu
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
MarkoM Član

Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29 Prispevkov: 2825 Aktiv.: 12.37 Kraj: Lovrenc na P.
|
Objavljeno: Pet Jan 12, 2007 7:55 pm Naslov sporočila: 2,4GHz transceiver CC2500 |
|
|
Oživljam ta RF transceiver. Kupil sem samo čipe in sam naredil tiskanino na kateri je tudi antena. Dimenzije antene sem povzel iz enega drugega čipa, ki dela na isti frekvenci, ker točno za tega še ni bilo specificirano (datasheet z dimenzijami antene so izdali komaj sredi decembra).
Moje vprašanje se nanaša na vpliv dimenzij antene na prenos podatkov. En čip sem konfiguriral kot sprejemnik, drugi kot oddajnik. Sprejemnik mi potrdi, da je nekaj prišlo v buffer vendar so podatki napačni. Zanima me, če so lahko podatki napačni, če antena nima pravih dimenzij? Po moji logiki bi napačna dimenzija antene vplivala na doseg, ne pa na točnost podatkov oz. sprejemnik ne bi zaznal ničesar.
Strokovnjaki za visoke frekvence ste naprošeni za kakšen komentar.
|
|
Nazaj na vrh |
|
 |
japek Član


Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50 Prispevkov: 781 Aktiv.: 3.30 Kraj: Radenci
|
Objavljeno: Pet Jan 12, 2007 8:45 pm Naslov sporočila: |
|
|
Tako kot si napisal, zmanjša se domet. V vezju ni videti, da bi imelo v VF delu kako detekcijo na anteni. Kaj si pa napravil? Zanko med RF_N in RF_P, ali kaj drugega.
Dobra masa, oziroma čim več mase okrog in pod čipom.
_________________ 73 de S55WT, Janko |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
. Član

Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16 Prispevkov: 16777190 Aktiv.: 70820.36
|
Objavljeno: Pet Jan 12, 2007 9:19 pm Naslov sporočila: |
|
|
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
|
|
Nazaj na vrh |
|
 |
MarkoM Član

Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29 Prispevkov: 2825 Aktiv.: 12.37 Kraj: Lovrenc na P.
|
|
Nazaj na vrh |
|
 |
VolkD Član


 
Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58 Prispevkov: 14228 Aktiv.: 60.06 Kraj: Divača (Kačiče)
|
Objavljeno: Sob Jan 13, 2007 8:16 pm Naslov sporočila: |
|
|
MarkoM, antena je lahko tudi precej stran. To ni problem, a mora na drugi strani laminata biti masa. Vodi pa morajo biti primerne širine glede na uporabljen laminat tako po debelini kot tudi po dialektrični konstanti.
Predpostavljam, da uporabljaš FR4 z dialektrično konstanto okrog 4,3. Če je debelina materiala 1,5mm potem je širina 50 omskih vodov okroh 1,4 mm. Če uporabiš enak material le manjše debeline se širina vodov ustrezno zoži.
Pozor. Masa na drugi strani laminata mora biti le do roba antene !
_________________ Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
japek Član


Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50 Prispevkov: 781 Aktiv.: 3.30 Kraj: Radenci
|
Objavljeno: Ned Jan 14, 2007 11:10 am Naslov sporočila: |
|
|
100nF v veji napajanja je lahko velika kriza, če ti VF potuje po veji napajnja v čip.
_________________ 73 de S55WT, Janko |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu
|
Uptime: 493 dni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|