www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nasveti za manjši projekt

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dnjoh
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 13 Sep 2013 18:20
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 10:56 pm    Naslov sporočila:  nasveti za manjši projekt Odgovori s citatom

Pozdravljeni, iz enih pokvarjenih zvočnikov sem vzel ven zvočnik. Močan je 3W in ima 4ohme. Rad bi naredil spet računalniški zvočnik ali pa pač kaj podobnega. Ker sem začetnik (1.letnik), me zanima kaj bi lahko naredil ter kako. Pač nekaj hočem naredit in se kaj naučit. Imam orodje, tako da to ni problem.
Hvala za nasvete!


lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slodrive
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Jul 2013 23:44
Prispevkov: 74
Aktiv.: 0.51
Kraj: N. Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2013 1:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pa se lahko igraš z magnetkom Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 11.71
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2013 9:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V eni izmed zadnjih revij elektronik.si je objavljen projekt, ki te bo morda zanimal. Naredi majhen/preprost ojačevalnik in spravi vse skupaj v ohišje. Ohišje lahko narediš iz lesa. Zraven lahko dodaš akumulator in imaš prenosne zvočnike.
Tako sem si jaz naredil, ko sem bil v tvojih letih.
Najprej sem naredil z dvema zvočnikoma, kasneje sem pa kar "hišni kino" (sistem 4.1) spravil v škatlo velikosti (300x200x100)mm. Ta velikost pa zato, ker je približno enako velika A4 listom oz. zvezkom. Tako mi je celotna zadeva stala v šolsko torbo.
Transformator od ojačevalnika sem odstranil in namesto njega priklopil kar akumulator od starega vrtalnega stroja. Doma sem imel staro bluetooth slušalko, ki ni delal mikrofon. Slušalko sem razdrl in namesto majhnega zvočnika sem peljal signal na vhod ojačevalnika. Tako sem lahko preko bluetootha poslušal glasbo.
Kakšna reakcija je bila med sošolci, ko so to slišali/videli. Mr. Green

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 496 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group