www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Mosfet-driver v Slo?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cybersoya
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2004 7:54
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.11

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2006 8:36 pm    Naslov sporočila:  Mosfet-driver v Slo? Odgovori s citatom

Pozdravljeni


Z avr mikrokontrolerjem bi rad poiskusil krimiliti hitrost elektromotorja s pwm in mosfetom. Že pri pwm frekvencah nad 100hz tok, ki ga je zmožen avr baje ne zadošča več za pravilno vklaplanje/izklaplanje mosfeta, zato je vmes med avr in mosfet treba dati mosfet-driver.
Zanima me ali veste za kake mosfet-diverje ki se jih da dobiti v Sloveniji? Na strani Hte nisem našel nič ( ali je na straneh Ic elektornik možno iskati komponente ali pa te samo preusmeri na strani proizvajalcev?)
Druga možnost je še specialni čip, ki ima že vgrajen mosfet driver + mosfet + current limit ampak bojda stane eden 5000sit in več - imajo kje v Sloveniji kaj takega?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2752
Aktiv.: 11.61
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2006 11:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PNP + NPN v push-pull vezavi uporabiš in je stvar rešena!
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 23.55

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 12:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko kosov pa rabis ? (koliko MOSFETov bi rad krmilil ?)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilenkow
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Sep 2006 23:05
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.11
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej tale čip http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/ucc27424.pdf
Baje zelo vredu stvarca, sicer je notri dvojni driver, vsak pa pljuva v gate od mosfeta po 4 A in to v 20 do 15 ns kljub izredno majhnemu ohišju!

Nekoč pred ne tako davnimi časi sem si naročil nekaj brezplačnih vzorcev in mi jih še ni uspelo porabit, tako da ti jih par lahko dam kar jaz. Edini problem bi lahko bilo spajkanje saj sem naročil tiste majhne, ki imajo najboljši odvod toplte (DGN varianta s thermal pad-om).

LP
Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
cybersoya
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2004 7:54
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.11

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na forumu http://www.cnczone.com/forums/showthread.php?t=18028 so diskutirali prav o tem, in moj sklep na podlagi tega posta je, da edino mosfet-driver zadosti zahtevam, vse alternative: ttl-to-cmos konverter ali pa "totempole driver" odpovedo.

Od enega mosfeta krmiljenega s pwm bi rad kasneje prešel k štirim, tj. k H-mostiču, (krmiljenje servo motorja), zato sem v dilemi - ali je še pametno dva mosfeta (preko mosfet-driverja) odpirati hkrati, ali pa v domači izdelavi to "sočasno" odpiranje dveh mosfetov hkrati nikoli ne bo zares sočasno in je zato bolje nabaviti (DRAG)čip, ki ima vse to že vključeno v sebi(mosfet-driver, mosfeti, h-mostič, current-limit).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 563
Aktiv.: 2.37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 6:51 pm    Naslov sporočila:  mosfet driver Odgovori s citatom

Kaj pa ICL7667? Ta se dobi pri nam.
Vlado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2003 1:17
Prispevkov: 230
Aktiv.: 0.97
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tu je H-bridge driver TD340I

www.st.com/stonline/books/pdf/docs/7398.pdf

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 12.36
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V HTE sigurno imajo fet driverje, samo poiskati jih je treba. Tudi H-most v čipu imajo, in sicer se imenuje L298: http://b2c.hte.si/article.asp?ArticleID=873
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2752
Aktiv.: 11.61
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 30, 2006 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej še pri Microchipu. Mislim, da imajo nekaj takega kar iščeš (http://www.microchip.com/ParamChartSearch/chart.aspx?branchID=9010&mid=11&lang=en&pageId=79). Za začetek testiranja si naročiš vzorce in vidiš, če ti ustreza.
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 21.69
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2006 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V HTE imajo mosfet driverje (high in low side driver) IR 2110 po okoli 1200 Sit.


ir2110.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  ir2110.pdf
 Velikost datoteke:  328.55 KB
 Downloadano:  27 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vmalhar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.78
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2009 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker imam tudi sam podobne težave, se oglašam kar v tej temi.

Izdelujem switcher iz spremenljivega vhoda 10-25 na 4V, moč pa bo samo cca. 2W. PWM signal f=30kHz bom generiral in krmilil z ARM-om. Uporabiti nameravam tale tranzistor http://www.vishay.com/docs/71109/supsub75.pdf, rabim torej mosfet driver za ta mos, je pa tega veliko, pa ne znam izbrat.
Gledam tegale http://www.farnell.com/datasheets/60020.pdf, pa me zanima če je primeren za ta P-mos.

Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2009 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem izdelal nekaj PWM regulatorjev za DC motorje in je frekvenca okoli 38kHz. Pa nisem potreboval pri uC-ju nobenega posebnega driverja. Pomembna je izbira mosfeta. Obstajajo namreč ti. logic level mosfet-i, ki imajo zelo nizko upornost že pri manjši voltaži.

V malhar.... pri ARM-u boš potreboval le še dvignit napetost izhoda it 3.3V na vsaj 5V in stvar je rešena. Recimo uporabiš MOSFET IRF7455 ... to je sicer N-kanalni, pa je verjetno tudi P-kanalnega najti v tem rangu Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vmalhar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.78
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2009 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Raje bom uporabil MOSFET driver, da pospešim prehode in tako povečam izkoristek switcherja. Gre za polnilec mobitela s sončno celico, ki pa ima samo 2W. Izkoristek mi je bistven.

Vidim da so vsi driverji za nmos. Predvidevam, da iste uporabiš za pmos, samo vežeš drugače. Imam prav?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 498 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group