www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pokeys uporaba in programiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iWAN
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 02 Okt 2013 14:18
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako meritve delujejo v praksi si lahko ogledaš na tem naslovu:
https://xively.com/feeds/9533296
Postavljen imam sistem z 10 tipali DS18B20 za spremljanje temperature v obeh zalogovnikih tople vode za centralno ogrevanje ter v hiši in zunaj nje. PoExtBusRe služi za vklop kontaktorja Iskra K16-22, ki vklaplja grelec v enem zalogovniku v primeru odpovedi centralnega ogrevanja.
Vse skupaj deluje (skoraj) bp že drugo kurilno sezono. Ko bo kaj prostega časa, imam v načrtu še nekaj modifikacij, ki pa so povezane z malo boljšim poznavanjem PoBlocksa.
Skratka, sistem ima vse tvoje vhodne zahteve razen tiste zadnje, povezane z arhivskimi podatki. Ampak saj jih imaš itak na Xively-u... Cool



Dashboard.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  153.87 KB
 Pogledana:  46 krat

Dashboard.jpg



PokeysCentralna.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  434.96 KB
 Pogledana:  51 krat

PokeysCentralna.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3411
Aktiv.: 14.91
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
sistem ima vse tvoje vhodne zahteve razen tiste zadnje, povezane z arhivskimi podatki. Ampak saj jih imaš itak na Xively-u
Hvala za predstavitev.
A pod arhivske podatke misliš graf ? V tabelo-excel ne gre ?
Pa tudi v grafu vidim samo uro, brez datuma, in ne vidim za koliko dni nazaj gre in kako bi si ta graf presnel na računalnik.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iWAN
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 02 Okt 2013 14:18
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pod arhivske podatke mislim na graf. Če hočeš videti še datum, potem pod merilnim mestom izberi "1 month", z levo puščico greš mesec nazaj, z desno pa naprej. Možen je tudi pregled za 3 mesečno obdobje, a mi še ni uspelo videti tega intervala.
S Xively-a je možen je tudi prenos podatkov na lokalno mašino ( https://xively.com/dev/docs/api/data/ ), ampak brez programiranja se bojim, da ne bo šlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3411
Aktiv.: 14.91
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabim 5 temperaturnih tipal. Izbiram med dvema "kitajcema":
1. DS18b20 S7NF
2. DS18b20 1STL
Kateri je pravi ?

A to potem priklopim direktno na Pokeys57E, ali rabim še kakšen vmesnik ?

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iWAN
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 02 Okt 2013 14:18
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem to raje rešil s postavitvijo 1-wire omrežja. Od Pokeysa sem potegnil UTP kabel do vseh lokacij senzorjev, jih priklopil na omrežje kot lahko vidiš iz priložene slike in nastavil parametre v Pokeysu. Še največ sivih las mi je povzročalo "norenje" senzorjev, ko so temperature presegle 60 stopinj C. Po en 4,7kΩ upor med DATA in VCC linijo pri vsakem senzorju je rešil tudi to.
Moji "kitajci" so pa od tu: http://www.dx.com/p/ds18b20-waterproof-digital-temperature-probe-black-silver-204290#reviews



PriklopSenzorja.JPG
 Opis:
Priklop senzorja
 Velikost datoteke:  458.94 KB
 Pogledana:  40 krat

PriklopSenzorja.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
germil
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jul 2005 16:14
Prispevkov: 194
Aktiv.: 0.82
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

germil je napisal/a:
NeoTO, eno vprašanje zate: ali je macropump v PoKeys softwareu v3.0.46 + Mach3 pluginu že podprt? Potrebujem ga za pisanje na LCD.
Hvala.


Po dolgem času se ponovno oglašam. Ali je podpora za macropump že rešena v novem softwareu (plugin za Mach3)?
Lp.

_________________
Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, toda za prvo nisem prepričan. (Albert Einstein)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stran 10 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 8 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group