www.elektronik.si
RSS - Novice na forumu Maxi

www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2005 7:26 pm    Naslov sporočila:  RSS - Novice na forumu Maxi
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Še čisto laično vprašanje za frenkija. A je tole izvedljivo na vsaki strani. Če, bi se dalo to preprosto izvesti, bi bilo zanimivo tudi pri nas na forumu. Delati bi moralo tako, da bi pobralo recimo zadnjih pet svežih tem.


Glede tega sem že razmišljal. Zadeva je izvedljiva in niti ni ne vem kako komplicirana. Verjetno bom v kratkem (kolikor bo čas dopuščal) poskusil zadevo vsaj testno zapeljat. Potem bomo pa videli kako se bo stvar obnašala.

Lp, Frenki


Nazadnje urejal/a frenki Pon Maj 09, 2005 7:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2005 11:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
OK, če je kdo pripravljen eksperimentirat, lahko poskusi tukaj. Zaenkrat nekoliko pomankljiv xml, vendar mislim da dela. V Firefox-u ga je potrebno nastavit ročno, ostalih odjemalcev pa ne poznam.

Mogoče na podlagi kakih komentarjev še dodelamo kaj če bo stvar zanimiva Wink .

Lp, Frenki

p.s. Aja, na Firefox-u gre takole:
Citiram:
Add Live Bookmarks manually

Some sites don't tell Firefox that they support Live Bookmarks, even though they actually do. If you know the URL of a site's RSS feed (url ends with .rdf or .xml), you can manually create a Live Bookmark for the site. Go to the Bookmarks menu and select 'Manage Bookmarks'. Under the 'File Menu', select 'New Live Bookmark'. Create a name for the Live Bookmark and add the URL. New articles from that site will appear as Live Bookmarks in Firefox.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2005 11:25 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, tole dela odlično Applause

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2005 11:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlagal bi, v koliko je možno, da bi se videl še čas zadnjega prispevka.

Avtor: BostjanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 11:20 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki,

zelo uporabna zadeva.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 8:45 pm    Naslov sporočila: icon_great 
----------------------------------------------------------------------------
V Firefox-u tudi že deluje ikona (desno spodaj) za avtomatsko shranjevanje živega zaznamka. Applause

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 10:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zaenkrat je dodan čas prispevka in oznaka, na podlagi katere browser dobi informacijo o možnosti prevzema xml sporočila. Videti je, da zadeva deluje, kak komentar pa je zaželjen.

Lp, Frenki

Avtor: BostjanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2005 9:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zaenkrat zadeva zelo lepo deluje. Ura in datum sta zelo dobrodošla, ker se tako točno vidi čas spremembe novice. Cool
Frenki, ali se na forumu nastavi interval preverjanja novih stvari in število prikazanih zadetkov ali pa je to stvar odjemalca?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Jan 13, 2005 10:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Boštjan omenjeno je potrebno nastavit na odjemalcu. Interval pobiranja je odvisen od nastavitve odjemalca, število tem pa nastaviš na ta način, da naslovu dodaš parameter ?count=5 (privzeto je 10). Torej za 5 tem bi klic izgledal takole:
Koda:
http://www.elektronik.si/phpBB2/rdf.php?count=5


Lp, Frenki

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2005 1:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale RSS je pa zelo uporabna zadevica.
Sedaj bi rabil le še možnost, da se bi se dalo RSS zaznamke spraviti v samo okno brskalnika. Recimo na desno ali levo stran brskalnika. Kot je Sidebar za zgodovino in zaznamke v FF, le da bi bile na njem le RSS povezave, ki bi jih uporabnik želel dodati.

S tem bi postali dejansko uporabni. Stalno klikanje med zaznamke ni preveč produktivo.

Avtor: UmnikKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2005 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Highlag,
lahko ga daš v osebno orodno vrstico, kjer se elegantno odpre v menuju... Wink

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2005 10:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
lahko ga daš v osebno orodno vrstico, kjer se elegantno odpre v menuju...


Točno to sem sam storil Very Happy

Avtor: egomezKraj: Ljubljana/Sežana PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2005 11:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa se to naredi?

Pa še kje se v mozilli nastavi časovni interval osveževanja in ali bo tako osveževalo tudi, če bodo "teme" v orodni vrstici?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2005 10:34 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Kako pa se to naredi?


V Firefoxu 1.0 klikneš na ikonco desno spodaj ter nato klikneš na "Naroči se na RSS"
Odpre se ti menujček "Dodajanje zaznamka" Izbereš "Osebna orodna vrstica"
Še glede osveževanja:
Stalno se osveži, ko zaženeš Firefox-a. Sicer lahko zaznamek ročno osvežiš, če se postaviš z miškinim kazalcem na njega ter izbereš "Osveži zaznamek"

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2005 2:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Umnik hvala!

Sem malo že brskal kako spraviti stvari v to vrstico, no tokrat mi je le uspelo Very Happy

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 2:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Verjetno sem spet jaz kriv, samo opazil sem, da mi RSS feed Maxi foruma od včeraj kaže samo en prispevek. Še predvčerajšnjim jih je bilo več. Sem poizkusil tudi z dodajajnjem parametra ?count=5 pa jih ni nič več.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 8:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, tudi meni novice ne delajo Confused

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo tole sem opazil, bom pogledal in napišem v čem je problem.

Lp, Frenki

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 9:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ok, mislim, da bi moralo delati. Zaenkrat sem popravil bolj za silo, bom pa zadevo dokončno uredil malo kasneje. Ob formiranju xml-a ne prebavi nekaterih posebnih znakov, ki jih bo potrebno zamenjevat.

Lp, Frenki

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri meni je še vedno "prazno" Sad

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 10:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da je potrebno vse kopije Firefox-a zapret in startat ponovno - vsaj pri meni je bilo tako.

Lp, Frenki

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2005 10:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Mislim, da je potrebno vse kopije Firefox-a zapret in startat ponovno - vsaj pri meni je bilo tako.


Točno, sedaj deluje Cool

Avtor: NUFANKraj: Žalec PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 3:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene zanima, če te novice še delujejo in če še, kako se to nastavi v Firefoxu. Nekaj sem že poskušal pa mi ni najbolj jasno.

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 3:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preprosto:

FF ima desno spodaj (levo od napisa Adblock) eno oranžno ikonico, ki se pojavi, če stran podpira RSS feed. Klikni nanjo pa bo.

Dobil boš nov zaznamek med Bookmark-si. Svetujem, da daš potem zaznamek med vrednosti v "Bookmarks Toolbar folder", ki je orodna vrstica pod "Navigation toolbar" Potem se ti za nove prispevke odpre lepo meni.

Avtor: NUFANKraj: Žalec PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 3:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Highlag hvala. Mi že deluje. Res uporabna zadevca.

Avtor: NUFANKraj: Žalec PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2005 3:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam še eno vprašanje. A se da kaj podobnega naredit tudi za "sveže diskusije"?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 10:59 pm    Naslov sporočila:  Google reader
----------------------------------------------------------------------------
Na obzorju je nova Googlova pogruntavščina, ki bi znala biti precej uporabna reč. Verjetno bo potrebno malo dodelati tudi feed na tem forumu, ampak zaenkrat kar lepo izgleda Wink .

Lp, Frenki

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2005 8:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo Cool

Mogoče še screen shot za tiste, ki nimajo računa na Googlu.


Avtor: RobbbyKraj: okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2005 8:08 pm    Naslov sporočila:  Vpašanje
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

kako je z RSS nastavitvami v FF 1.5???

Lp Robbby

Avtor: RobbbyKraj: okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2005 9:01 pm    Naslov sporočila:  :)
----------------------------------------------------------------------------
Rešen problem

Lp Robbby

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2005 1:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Resitev pa je ... ? Morda bo se koga to zanimalo in/ali mu bo iskalni vzorec v Googlu/Najdi.si/ekvivalentu vrgel ven samo to stran - a brez odgovora.

Avtor: RobbbyKraj: okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2005 8:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hojla,

enako kot u FF1.0 se nastavi tudi u FF1.5, kot je silvo napisal. Kriva je bila moja površnost pri iskanju tiste oranžne ikonce, s katero dodaš živ zaznamek.

Lp Robbby

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2005 10:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ena prošnja mojstrom, ki si nastavljate RSS feed na forumu. V zadnjem času opažam, da so si nekateri zadevo avtomatizirali (nekdo pobira celo vsakih 10 sekund Shocked kot kaže 24/7). Če odmislim, da to bremeni tudi njegovo povezavo, pa brez potrebe obremenjuje strežnik. RSS sam se mi zdi smiselna možnost, vendar ga poskušajte uporabljati z glavo. Pretiravanja, kot je opisano zgoraj bom omejil na strežniku.

Lp, Frenki

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2005 11:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
>(nekdo pobira celo vsakih 10 sekund Shocked kot kaže 24/7)

Frenki, kje se to sploh nastavi? Sam imam nastavljeno prevzeto vrednost. Kaka je nimam pojma. Confused

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2005 11:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Frenki, kje se to sploh nastavi? Sam imam nastavljeno prevzeto vrednost. Kaka je nimam pojma. Confused

Firefox nastavitev:
Citiram:
browser.bookmarks.livemark_refresh_seconds [Integer] - This is the number of seconds Firefox waits between checking for updates to any Live (RSS) Bookmarks you may have. The default is 3600 seconds = 1 hour, and for most purposes this is fine.
Verjetno pa različno pri različnh readerjih.

Lp, Frenki

p.s. Več pa mogoče na: Firefox Tweak Guide.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2005 11:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki, kje je to. Sam tega ne najdem. Iskal sem tudi pod "about:config" Uporabljam verzijo Firefox/1.0.7

Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 9:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No kako pa je z nastavitvami v Thunhderbirdu 1.5.0.5?
Ko dam add Feed URL: www.elektronik.si
Dobim napako: "www.elektronik.si is not a valid RSS feed!"

Z istim naslovom sem poizkušal v googlu pa deluje!

Hvala!
LP,Edvard!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 9:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni z verzijo 1.5.0.6 katero sem ravno namestil na prenosnik dela čisto normalno. Res pa je da sem kompletni "bookmark" s vsemi zaznamki ter priljubljenimi iz starega PC-ja kjer pa je bila instalirana nižja verzija.

Avtor: jjakob PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 9:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
eddie je napisal/a:
No kako pa je z nastavitvami v Thunhderbirdu 1.5.0.5?
Ko dam add Feed URL: www.elektronik.si
Dobim napako: "www.elektronik.si is not a valid RSS feed!"

Z istim naslovom sem poizkušal v googlu pa deluje!

Hvala!
LP,Edvard!

www.elektronik.si ni pravilni naslov! Pravilni naslov je http://www.elektronik.si/phpBB2/rdf.php

Avtor: jjakob PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 9:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, tisto polje moraš ustvariti.

Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 10:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@jjakob HVALA!
Sedaj deluje!

Kako pa je google potem nasel...?
LP,Edvard

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlog:

iz sedanjih 10 tem v RSS bi jih rad imel recimo 15 ali 20.
Bi šlo?
Se strinjate?

LP

Avtor: PeterC PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 12:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To si lahko nastaviš sam Wink

http://www.elektronik.si/phpBB2/rdf.php?count=25

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mea culpa Rolling Eyes

Že urejeno.
Hvala!

Avtor: TihiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 11:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prosim za pomoč. Imam enako željo kot Aly, pa zgornji link ne dela.
Se opravičujem za mojo lenobo: http://www.elektronik.si/phpBB2/rdf.php?count=15


Nazadnje urejal/a Tihi Sre Jan 16, 2008 12:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 12:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ta navedeni link si skopiraš v zaznamek. Torej, narediš "kr en" bookmark, greš na urejanje, in notri prilepiš ta zgoraj navedeni link. In deluje.

Avtor: TihiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 12:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala, sem pa rabil, da sem to pogruntal Wink

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sre Mar 19, 2008 3:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes pa tele RSS novice malo štrajkajo....
Nastavljeno imam: www.elekt .... /rdf.php?count=30
Pokaže pa mi jih samo 6.

Avtor: UmnikKraj: Novo mesto PrispevekObjavljeno: Sre Mar 19, 2008 3:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam občutek, da jih je nekdo na roke pobrisal?
Vsak nov prispevek se uvrsti na seznam. Pred kako uro so bili samo štirje Smile

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Sre Mar 19, 2008 7:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Včasih ga malo zmede kakšen čuden naslov teme in se izgubi. Enega takega sem popravil in vsaj meni jih izvleče kot je nastavljeno. Sicer pa se RSS generira direktno iz poslanih sporočil in ročno brisanje ne pride v poštev ...

Lp, Frenki

Avtor: bolha95Kraj: Križe / Tržič PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 9:43 am    Naslov sporočila:  iGoogle
----------------------------------------------------------------------------
Zdajle sem dobil idejo - kakšna je možnost da bi imeli RSS vključen še kot iGoogle plugin?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 11:44 am    Naslov sporočila:  Re: iGoogle
----------------------------------------------------------------------------
bolha95 je napisal/a:
Zdajle sem dobil idejo - kakšna je možnost da bi imeli RSS vključen še kot iGoogle plugin?


Ok, povezavo imaš narejeno - poišči in vključi jo pa sam Wink


Lp, Frenki

Avtor: bolha95Kraj: Križe / Tržič PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 12:09 pm    Naslov sporočila:  Re: iGoogle
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
bolha95 je napisal/a:
Zdajle sem dobil idejo - kakšna je možnost da bi imeli RSS vključen še kot iGoogle plugin?


Ok, povezavo imaš narejeno - poišči in vključi jo pa sam Wink


Lp, Frenki


No sem pa kot izziv pogledal in poskusil. Zadeva deluje. Kogar zanima naj si pogleda slike. Postopek je zelo enostaven. Kdor ima iGoogle nastavljen kot domačo stran mu bo tole fajn prišlo.

Samo vstavite link http://www.elektronik.si/phpBB2/rdf.php?count=15

in to je to

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 12:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po mojem je dovolj, če klikneš na tale gumb ...

Lp, Frenki

Avtor: bolha95Kraj: Križe / Tržič PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 12:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja se zgodi, da kdaj človek kaj spregleda Wink

Avtor: psevdonimKraj: slo PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2014 6:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
(okt. '14)
Citiram:
Nastavljeno imam: www.elekt .... /rdf.php?count=30
"count=30" se da dodati na Firefox 4.0.1 na PC-ju, na katerem ne nalagam nikakršnih posodobitev. Pri ostalih, kjer je v. 32.0.3, pa ne gre. Je kje kakšna finta da se to da ?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group