www.elektronik.si
AKUMULATORSKI PASTIR

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 9:57 am    Naslov sporočila:  AKUMULATORSKI PASTIR
----------------------------------------------------------------------------
Upam da me ne boste zadavili, Very Happy , če ni prava tema, da odprem tu.
V glavnem imam akumulatorskega pastirja, kupljenega od nekoga iz Dravograda. Sedaj mi je šel pa k hudiču in se ne spomnim kdo točno to je?
Kdo od vas pozna?
Je pa bela škatla, s tremi priklopi : ograja1/2, ograja, pa zemlja?

hvala lepa

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 10:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najlažje bi ugotovili,če priložiš sliko.
Lp

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 10:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na to, da deklet ni ravno veliko na tem forumu bi ti mnogo njih z veseljem priskočilo na pomoč, a kaj ko nihče ne ve s kje si !
Kraj v profilu namreč služi ravno temu, da je pomoč lahko bolj racionalna. Saj ne rabiš dat naslova, le prav je, da se ve s katerega konca Slovenije si.

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 1:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Very Happy ja ok, lahko povem s kje sem, Kamnik. Nima pa to nobene veze, ker sem zadevo naročila preko pošte.
Evo, prilagam sliko http://www.mobisux.com/album/data/500/pastir.jpg

Avtor: reberKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 2:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ojoj, prejoj ... slika mi je zelo znana ... to je Pečovnikov izdelek ... bolje da s kritiko takoj preneham ... Cool

Avtor: bungeeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 2:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
katarina2006 je napisal/a:
Very Happy ja ok, lahko povem s kje sem, Kamnik. Nima pa to nobene veze, ker sem zadevo naročila preko pošte.
Evo, prilagam sliko http://www.mobisux.com/album/data/500/pastir.jpg
Glede na to, da si s Kamnika in da tudi jaz stanujem tam bi se lahko zmenila za pregled pastirja.

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 3:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
reber je napisal/a:
Ojoj, prejoj ... slika mi je zelo znana ... to je Pečovnikov izdelek ... bolje da s kritiko takoj preneham ... Cool


Very Happy
Midva sva morala danes že govoriti po tel. Very Happy . Pa vsak se je zgražal, ko sem omenila aparat...ok nima veze, če prvgič to kupuješ, pojma nimaš...se učiš....

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 3:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Offtopic. Ampak še vseeno lahko popraviš kraj v profilu Wink
Ontopic. Rebrovi pastirji so ok. Lepo poči, ko "po pomoti" naredi stik nekje Smile

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 3:42 pm    Naslov sporočila:  Ok.
----------------------------------------------------------------------------
Offtopic: popravljen profil. Napišem še mere? Very Happy

Ontopic: povsod je minus pa plus. Meni je važno da dela, pa da me ob stiku glihh ne ubije Twisted Evil

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Tor Jul 31, 2007 3:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ampak forum je pa naravnan na SSKJ. Rolling Eyes Laughing

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2007 8:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A je pastir še v garanciji? V popravilu sem jih imel 6-7 kosov prav tega proizvajalca. Problem so bile komponente, ki so bile dimenzionirane brez minimalne rezerve. Z vgradnjo močnejših sem rešil večino napak, o konceptu naprav pa ne bi izgubljal besed.

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2007 9:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja saj to je to:
vprašanje sem postavila prav za to, da ugotovim naslov tega Pečovnika in pa telefon. Oziroma, nekdo ga že mora poznat, ker sem jaz izgubila vse podatke.
Pastrija imam 3 leta in gre se mi prav za garancijo, koliko časa jo ima aparat.

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2007 9:24 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V tel. imeniku je en Pecovnik (Branko) iz Dravograda, Mariborska cesta 134, ki ima s.p. in se ocitno ukvarja z elektroniko (del imena vsebuje "IZDELOVANJE ELEKTRONSKIH SKLOPOV"). Je morda ta tisti, ki ga isces ?

(02) 878 40 00
(051) 809 702

Avtor: LojzKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2007 9:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Naslov je pravi...

Avtor: reberKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2007 10:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ampak garancije pa ne vem, če ima več kot eno leto. Nekateri proizvajalci zatrjujejo, da imajo doživljensko garancijo ... naj definirajo doživljensko Razz
Res je, omenjeni proizvajalec nima dovolj rezerve v materialu, ravno zato sem malce pokritiziral, ker sem tudi jaz imel v servisu že več njegovih izdelkov, zato jih tudi poznam. No, tudi izgled vezja in način sestave ni ravno estetski, žice so nekako kar potlačene, spoji ..., transformator ne bi dobil A-testa nikakor ...
Ker običajno res odpove kakšna malenkost, je velikokrat velika možnost, da bo aparat znal popraviti vsak boljši elektronik, sicer pa, če neseš aparat bungee-ju in če mu ne bo uspelo, me lahko pokliče na telefon in mu po telefonu pomagam najti napako Smile
Še to, garancija za take aparate naj bi bila najmanj 3 leta ali bolje najmanj 5 let, ker je življenska doba običajno krepko čez 10 let, lahko tudi čez 20 let.
Ja Katarina, res sva govorila po telefonu Wink

Avtor: katarina2006Kraj: Kamnik-bo ok? PrispevekObjavljeno: Čet Avg 02, 2007 10:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@bungeePoslala sem ti ZS in e-mail.

Avtor: bungeeKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Avg 03, 2007 11:54 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se opravičujem ... nisem opazil do danes, mail berem bol poredko tud z ZS-jem je tako. ....

Te pokličem popoldne. Wink

Avtor: dejanjancarKraj: Tomačevica PrispevekObjavljeno: Pon Avg 06, 2007 11:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lep pozdrav
a ve kdo kaki so končni trafoti tega izdelovalca.
imam doma od njegov pastir in je skurjen končni trafo.
pastir je za omrežno napetost 220V.

lep pozdrav

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2007 4:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ponavadi je to visokonapetosni transformator. Lahko pa uporabiš kar cin špulo od kakega avtomobila, seveda to ni dobro za živali. Probaj sam narediti trafo. Mogoče ti bo pomagal kaj tale post: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4589

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2007 5:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo enkrat sem razskopal trafo in si zapisal podatke:
Podatki za trafo: 63 ovojev, debelina žice 1,15mm (17AWG) in pa 700 ovojev, debelina žice 0,511mm (24AWG). Vsaka plast ovojev je med sabo izolirana.
Če pa ima kdo še shemo od tistega Pečovnika pa jo lahko prilepi sem, ker jo nisem nikakor uspel narisat (strela je naredila svoje).

Avtor: dejanjancarKraj: Tomačevica PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2007 6:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
moj pastir ima dva izhoda iz trafota za manjšo in veliko moč.
a pol dam sam ovoje na pol al kako.
koliko moči ti da vn tako navit trafo.

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2016 4:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sicer je staro ampak, danes sem prejel transformatorja in zamenjal za tisto tuljavo. Gre pa se za podoben pastir objavljen s strani Katarine. Prvotno razmerje je 1:21 in 7J moči.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2018 11:26 am    Naslov sporočila:  Električni pastir Pečovnik
----------------------------------------------------------------------------
V popravilo sem dobil ta električni pastir. Bil je že nekajkrat na popravilu dokler je še veljala garancija pri proizvajalcu. Očitno je res, da so določeni elementi "podhranjeni", saj je lastnik dobil vsakokrat priporočilo, da ne sme škatla biti na soncu ker se zaradi tega pregreje. Pastir je montiram v senci ves dan (v gozdu preprečuje srnam dostop na mali vrt) tako, da je ta trditev brezpredmetna.

Izrisal sem shemo po originalu. Zanima me, če kdo ve kakšen je tisti upor, ki je skurjen.


Nazadnje urejal/a Branez Tor Nov 06, 2018 11:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2018 7:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri Pečovnikovih, ki mu je ta podoben je tam 390KΩ 1W ali celo2W ne vem točno, je pa tam oni, ki si ga tu označil 31KΩ 18KΩ Very Happy .

Lp Srečko

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2018 10:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepo narisano. Applause

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 8:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
solomojster je napisal/a:
Lepo narisano. Applause
Kaj to pomaga, če pa manjka v shemi tisti upor (31KΩ ), ki ga Srečko omenja. Na tiskanini je, v shemi pa mi je "ušel". Smile Bom popravil in še vpisal napetosti na posameznih točkah.

Srečko, hvala ti!

Avtor: S53DZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 9:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo vezje.

PS: Če že popravljaš načrt, pa še L in R1 zamenjaj med seboj, da bo ustrezalo tiskanini.

LP Bojan

Avtor: v.j.Kraj: Veldes PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 1:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Takole bo tole BraneZ, tako kot je napisal Srečko bo kar držalo.

Na vezju imaš PUT 2N6027 ali 2N6028, zraven njega je delilnik z upori, odcep je vezan na G, upora sta 390K vsaj 0,5W (vezan na +600VDC) in 18K (lahko tudi 22K, 27K, mogoče celo več) vezan na GND. Namesto 390K je bolje uporabiti 3x 130K v serijo, lahko tudi 2x 120K + 150K ker navadni upori in dobrih 600V ni ravno dobra kombinacija, preverjeno. Osebno se držim načela, da več kot 200V na uporu ne načrtujem, s tem odpade potreba po posebnih HV uporih. Na anodo PUT-a je vezanih 3x 10M upor v serijo in zraven kondenzator proti GND, večinoma 470n.

Tisti upor 4,7uF/275VAC je prevelik, dovolj je 1,2uF do 1,5uF. V originalu so večinoma 3x 1,8uF/250VDC, kar je itak preveč, čez glavo je eden, zadostuje za polnjenje 25uF ali 30uF kondenzatorja za shranjevanje energije. Zaradi narobe načrtovanega napajalnega dela dokaj pogosto crkujejo diode.

Tole Pečovnikovo sranje je sramota za stroko, njegovi primerki so najslabši in najbolj malomarno sestavljeni od vseh, ki sem jih kadarkoli videl. Za dodatek so taki primerki nevarni in povzročajo veliko motenj na IP televiziji prek parice.
Namesto VN transformatorja so vgrajeni odpadki...

Za uporabnike varni in kvalitetni pastirji s 5 letno garancijo se dobijo pri meni, zagotovoljen je tudi servis vseh vrst pastirjev in ne samo to, slabo narejene izboljšam in obnovim. VN transformatorje od leta 2015 naprej navijam sam, da lahko zagotovim najvišjo kvaliteto.

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 6:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@BraneZ, s tvojo tiskanino in elementi se strinjam, z načrtom ne.
Ker slika ni ravno ostra in pravokotno na elemente in ker je preveč kolofonije se ne vidi točnih povezav zato ti bolj verjamem v točnost tiskanine kot potem načrta.

Del načrta okoli 2N6027 bi zgolj ugibal kot sem ugibal glede močnostnega upora. Predvideval sem, da so pritrdilne žičke pod uporom zapognjene.
Lahko pa ponoviš foto vajo in daš ostro sliko zgornje in spodnje strani.
Trenutno vidim elemente na tiskanini takole, druga slika pa je temu ustrezen načrt:

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 7:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
solomojster je napisal/a:
Lepo narisano. Applause
Kaj to pomaga, če pa manjka v shemi tisti upor (31KΩ ), ki ga Srečko omenja. Na tiskanini je, v shemi pa mi je "ušel". Smile Bom popravil in še vpisal napetosti na posameznih točkah.

Srečko, hvala ti!

Med tem pastir že dela.

Dušan, tebi tudi hvala! Dobro si predvideval kako je vezan tisti velik upor. Bom se potrudil in poslikal kot je treba in "gorporinil" vse poslikano in porisano. Moram pa prvo vso tisto kolofonijo in še kaj počistiti.

Mogoče bo še kdo rabil, imam občutek, da je na pašnikih in še kje kar nekaj teh pastirjev.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 10:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Upam, da se nisem še kje zmotil.

Polprevodniki:
Diodi: P600K
Tiristor: 2N6509G
PUT: 2N6027

Sem pa dodal na 240V AC vhodu paralelno še 30k (3 x 10k/2W) upor, ker še po nekaj urah izvlečenem vtikaču na njem krepko strese (preverjeno z moje strani). Sedaj je mir. Whistle Na načrtu ti upori niso vrisani. Shema in prerisana tiskanina je stanje v originalu.


Nazadnje urejal/a Branez Čet Nov 08, 2018 7:07 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: ladoKraj: Trbovlje PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 9:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ule je napisal/a:
Evo enkrat sem razskopal trafo in si zapisal podatke:
Podatki za trafo: 63 ovojev, debelina žice 1,15mm (17AWG) in pa 700 ovojev, debelina žice 0,511mm (24AWG). Vsaka plast ovojev je med sabo izolirana.
Če pa ima kdo še shemo od tistega Pečovnika pa jo lahko prilepi sem, ker jo nisem nikakor uspel narisat (strela je naredila svoje).


In za kakšno velikost jedra gre tukaj?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2018 10:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Takšno (cca 2 x 2cm)!

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group