www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[3Dp] Elektronika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.36
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 21, 2014 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@gumby

Če ne bi upal počakat na naslednji piknik, bi upal poslat meter ali dva tega kabla po pošti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.58
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 22, 2014 12:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:

Vprašanje, zakaj so potrebni trije kontakti za veliki ventilator?

Da lahko namesto ventilatorja daš gor še kaj drugega, kot na primer servo motor ali pa LED diode ipd... Da lahko vsak svojo idejo uresniči.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 889
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 16, 2014 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se cel popoldan nekaj hecal in printal. Imel sem težave z filamentom. Mi je zdrsaval ali pa mi ga je navilo na zobnik. rastavim šobo pa nič ne najdem, odvijem šobo in poženem ekstrudor, in deluje BP. Ne vem kaj je narobe, ampak če ima hudiček mlade jih ima več. izgleda da mi je umrl še trublemaker za krmiljenje exstrudorja. Na trublemakerjem sem zamenjal krmilni (flat) kabel med exstrudorjem in Z osjo in preizkusil, in ugotovil da so kabel, krmilnik in motorček celi. Le Trublemaker mi ne da step/dir komande. Kakšen nasvet kako se tega lotit,
_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 889
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 16, 2014 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj mi je padlo na pamet.
Imamo pripravljen še en izhod za drugi ekstrudor v primeru printanja dveh barv. Kaj je treba spremenit, da bi lahko ta izhod uporabil.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Musty
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 8:54
Prispevkov: 1575
Aktiv.: 7.58
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 16, 2014 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si ziher, da nisi probal premikati ekstruderja pri hladni glavi. To namreč firmware prepreči.

Za drugi ekstruder pa bo potrebno v firmwaru kaj omogočiti, ga boš moral sam skompajlati, vzami fajle iz carkotovega githuba in jih odpri v arduino.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 889
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 16, 2014 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta bo pa zame prehuda. Nimam ne znanja ne orodja na tem področju.
_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 889
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 7:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Musty je napisal/a:
Si ziher, da nisi probal premikati ekstruderja pri hladni glavi. To namreč firmware prepreči.


To pa nisem Mad
Poizkusim popoldan in poročam

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 889
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

napetost je napisal/a:
Musty je napisal/a:
Si ziher, da nisi probal premikati ekstruderja pri hladni glavi. To namreč firmware prepreči.


To pa nisem Mad
Poizkusim popoldan in poročam

Brick wall
Smeško pove vse!

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.65
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2014 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je morda na voljo še kakšen kos (položene) elektronike?

Po vseh težavah (npr. 1. , 2. ...) in večkratnem ročnem reflow-u vezja je tiskalnik dva meseca solidno deloval (razen USB povezave z računalnikom), zdaj ko je nenadoma odpovedala še komunikacija z SD karticami in je glavna Mega na otip vroča (preverjeno ni stikov med nožicami) pa je heca konec.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Stran 18 od 18

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 103 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group